Bezpiecznie na drodze

19 maja 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku, odbyła się II edycja  szkolnego projekt pod hasłem ,,Bezpiecznie na drodze”, przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Opolu.

Akcja miała na celu uświadomienie uczniom, że bezpiecznie na drodze będzie wtedy, gdy będziemy znać i przestrzegać przepisy i zasady ruchu drogowego oraz utrwalenie i pogłębienia wiadomości i umiejętności uczniów klas 4 przygotowujących się do zdobycia karty rowerowej.

W ramach tej akcji odbyły się 3 etapy konkursu:

I etap to konkurs rysunkowy zorganizowany przez samorząd uczniowski pod opieką Zofii Wietrzyk i wychowawców klas I-III.

1 miejsce zajęła Weronika Karczewska-Garncarek z klasy 3b

2 miejsce zajęła Paulina Mania z klasy 2c

3 miejsce zajął Bartłomiej Łukaszyński z klasy 2c

Wyróżnienie otrzymała Patrycja Nazarkiewicz z klasy 2c

II etap to drużynowy konkurs z wiedzy teoretycznej pod hasłem ,,Bezpieczny rowerzysta” pod opieką Beaty Lewandowskiej i Macieja Mielczarka:

1 miejsce zajęły klasy 4a i 4c

2 miejsce zajęła klasa 4b

III etap to tor przeszkód – praktyczna jazda rowerem przeprowadzona przez egzaminatorów WORD-u Macieja Kalitana i Jacka Rejkowskiego:

W klasie 4a: 1 miejsce zajęła Oliwia Reszczyńska, 2 miejsce Oliwia Kalus, 3 miejsce Dawid Beger.

W klasie 4b: 1 miejsce Dawid Filarski, 2 miejsce Michalina Gigiel, 3 miejsce Oliwia Cyrek.

W klasie 4c: 1 miejsce Nikola Krokosz, 2 miejsce Szymon Urbanik, 3 miejsce Paweł Dominiak.

Po przeprowadzonych konkursach odbyło się podsumowanie akcji na sali gimnastycznej uatrakcyjnione występami artystycznymi klasy IIc pod kierunkiem Marzeny Rodak-Łukaszyńskiej, klasy IIIc pod kierunkiem Aliny Dreksler, klasy VIc pod kierunkiem Patrycji Pietrzykowskiej.

Uczniowie pod kierunkiem Sylwii Perniok przedstawili w ciekawej formie udzielanie pierwszej pomocy medycznej przy różnych wypadkach.

Koordynatorem całej akcji była pani Bożena Kalitan. Fundatorem nagród był WORD Opole.