Renata Minkus

środa             7.30 – 14.00
czwartek       7.30 – 14.00
piątek           7.30 – 13.00

• Przedstawienie pt. "Podróże Pana Kleksa"

Powróćmy wspomnieniami do dnia 5 marca. Dzień ten w naszej szkole był szczególny dla uczniów, którzy brali udział w przedstawieniu „Podróże Pana Kleksa”, organizowanym razem ze Szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia.
    Młodzi aktorzy pracowali nad występem prawie od września. Należy zaznaczyć, że były to dzieci chętne do pracy, same zgłosiły się do Klubu Bajkopisarza w ramach którego od siedmiu lat wystawiane są przedstawienia szkolne. Do tej pory wystawiliśmy:  „Kopciuszka”, „ Jasia i Małgosię”, „Magię Książki” , „Calineczkę”, „Pchłę Szachrajkę”, „ Kot w butach”.

Tym razem zmierzyli się z tematem „Podróży Pana Kleksa”. Było trudniej, bo akcja dzieje się w różnych, fantastycznych miejscach.
    Klub Bajkopisarza miał w planach wyruszyć z przedstawieniem w wiele ciekawych miejsc. Z racji zaistniałej sytuacji, nie mogliśmy zrealizować swoich planów. Okazało się jednak, że jeden z rodziców nagrał nasze przedstawienie i udostępnił nam swoje nagranie, które Państwu prezentujemy.

Z tego miejsca pragnę podziękować niezapomnianym uczniom, którzy zechcieli wybrać się w tę niesamowitą przygodę:

- Milenie Malinowskiej
    - Malwinie Wnęk
    - Zuzannie Janus
    - Ewie Cheńskiej
    - Kamilowi Marcinkiewiczowi
    - Alicji Matysiak
    - Martynie Gacmanga
    - Amelii Górnik
    - Gabrieli Mądrzyckiej
    - Paulinie Liczbińskiej
    - Weronice Mizernej
    - Zuzannie Piskorskiej
    - Julii Zawadzkiej
    - Nikoli Matusiak
    - Helenie Smaga
    - Joannie Rodzik
    - Kacprowi Walczak
    - Zuzannie Choińskiej

Chcę podkreślić, że kolejność, w jakiej jesteście tutaj wypisani nie oznacza, że ktoś był mniej ważny. Gdyby się tak dało, to wszystkich wypisałabym na pierwszym miejscu.  Byliście dla mnie fantastyczni i kreatywni!
    Dziękuję również p. Alicji Marciniak za wykonanie scenografii do przedstawienia.

Renata Minkus – opiekun szkolnego Klubu Bajkopisarza/ nauczyciel bibliotekarz

• Regulamin biblioteki i czytelni

• Jezycjada.jpg

III ogólnopolskie czytanie „Jeżycjady”

W marcu 2019 roku nasza biblioteka wzięła udział w ogólnopolskim czytaniu książek Małgorzaty Musierowicz. Codziennie można było posłuchać o przygodach rodziny Borejków i ich przyjaciół. Zajmujące historie czytała Katarzyna Kaliciak.

• 10[9].jpeg

„Pchła Szachrajka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kluczborku

Twórczość Jana Brzechwy wciąż zachwyca i uczy dzieci . Jego teksty są pełne ciepła, humoru, ale również przekazują ważne wskazówki dla współczesnego czytelnika.

Od kilku lat  w szkole realizowany jest projekt, polegający na przygotowaniu inscenizacji wybranego tekstu literackiego. Imprezę tę przygotowuje  Pani Renata Minkus, nauczyciel bibliotekarz. W tym roku szkolnym do inscenizacji wybrano wiersz Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Oprócz kwestii mówionych wprowadzono także sekwencje taneczne, współgrające z tematyką spektaklu. Tą częścią przedstawienia zajęła się Pani Bożena Dąbrowska, która przygotowała grupę uczniów z klasy 4 b.Dekorację przygotowała Pani Alicja Marciniak a scenariusz Pani Urszula Baron-Gocha. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Marlena Oszczypko.

• Przedstawienie_kot_w_butach_(1).JPG

Przedstawienie ,,Kot w butach"

Dnia 6 lutego 2018 roku w naszej szkole  społeczność szkolna mogła przenieść się w świat baśni.
             Na ten dzień uczniowie wraz z Biblioteką Szkolną i Rzecznikiem Praw Ucznia przygotowali przedstawienie na podstawie książki „Bajki samograjki” –„Kot w butach”.

• Klub bajkopisarza

• IMG_0003.JPG

Warsztaty w Bibliotece Miejskiej w Kluczborku

• Książka to jest to!

• Biblioteka[1].jpg

Przegląd poetycki w Bibliotece Miejskiej

Uczniowie klas I - III naszej szkoły brali udział w Przeglądzie Poetyckim zorganizowanym przez Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Miejskiej. Całą uroczystość zrelacjonizowały "Kulisy Powiatu". Nie było wygranych ani przegranych. Wygrał każdy, kto pokonał lęk i wyszedł zaprezentować swoje umiejętności. Z naszej szkoły wzięło udział 11 uczniów  Dziękujemy wszystkim uczestnikom.