Wolontariat

 • img-20200112-101113_1.jpg

  Wspieramy Działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

         W dniu 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli w niedzielę 12.01.2020r. grupa wolontariuszy wraz z opiekunkami Szkolnego Koła Wolontariatu, paniami Aleksandrą Protter, Beatą Kot i Anną Smerd zaangażowała się w pomoc przy przeprowadzeniu tegoż finału w Kluczborku.

      Nasi uczniowie zaoferowali swoją pomoc poprzez wykonywanie czynności o charakterze organizacyjno – biurowym w siedzibie sztabu miejskiego (w Ratuszu), takich jak przykładowo wycinanie serduszek, które wręczane były przez wolontariuszy prowadzących zbiórkę do puszek wszystkim darczyńcom. Pomagali również przy obsłudze stoisk gastronomicznych rozmieszczonych na Rynku.

 • 1_2156[1].jpg

  Przedświąteczna wizyta w Domu Pomocy Społecznej

       W czwartek 12 grudnia grupa wolontariuszy  wraz z opiekunkami - paniami Aleksandrą Protter i Anną Smerd wzorem lat ubiegłych wybrała się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku  przy ul. Wołczyńskiej, aby obdarować jego pensjonariuszy wykonanymi wcześniej świątecznymi pierniczkami oraz przeprowadzić wspólne warsztaty plastyczne.

             

 • 10_524.jpg

  Zdobienia świątecznych pierniczków

       W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia grupa uczniów oraz wolontariuszy zaangażowała się w wypiekanie, a następnie zdobienie świątecznych pierniczków.

        W poniedziałek 9 grudnia uczniowie wraz z nauczycielkami, opiekunkami Szkolnego Koła Wolontariatu - paniami Aleksandrą Protter, Beatą Kot oraz Anną Smerd przystąpili do ozdabiania pierników, upieczonych uprzednio w domach przez uczniów wraz z rodzicami, jak również przez nauczycielki. W trakcie pracy towarzyszyła nam serdeczna, świąteczna atmosfera i dużo uśmiechu, jak również duże zaangażowanie. Chcieliśmy, aby gotowe pierniczki wyglądały jak najpiękniej, przeznaczone były bowiem dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku, których jeszcze w tym samym tygodniu odwiedziliśmy. Pracę umilały nam również brzmiące w tle dźwięki kolęd i świątecznych piosenek.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w wypiekanie i zdobienie tych aromatycznych, świątecznych słodkości!

 • 20191206-084629.jpg

  "KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM" - MIKOŁAJKOWE BABECZKI

        W dn. 6.12.2019r. odbyła się w naszej szkole kolejna akcja charytatywna pn. „Każdy może zostać Świętym Mikołajem” pod okiem p. Anety Żywicy i p. Alicji Marciniak. Sprzedawaliśmy w tym dniu mikołajkowe babeczki, a dochód z ich sprzedaży przekażemy na konto fundacji naszej uczennicy Magdaleny Jurowicz
  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Szczególne podziękowania kierujemy do uczennic z klasy VI ABukowiec Oliwii, Pajor Wiktorii oraz Walczak Agnieszki, które z pełnym profesjonalizmem sprzedawały w tym dniu słodkości. Dziękujemy również wszystkim rodzicom i nauczycielom, którzy upiekli  babeczki oraz wszystkim TYM, którzy wsparli naszą akcję i zakupili słodkości, a tym samym zostali Świętymi Mikołajami. To dzięki Wam, takie akcje mają sens. DZIĘKUJEMY!


  Aneta Żywica, Alicja Marciniak 

 • 1.jak-zmniejszyc-fotke_pl[6].jpeg

  Akcja znicz - pomagamy

      W środę, 30 października, a więc krótko przed Dniem Wszystkich Świętych,  uczniowie naszej szkoły zaangażowani w działalność Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami – paniami Aleksandrą Protter i Anną Smerd udali się  wzorem lat ubiegłych na kluczborski cmentarz.  Wolontariusze uporządkowali opuszczone groby oraz zapalili na nich znicze, a niektórzy z nich odwiedzili również groby swoich bliskich.

 • 3.jak-zmniejszyc-fotke_pl[8].jpeg

  Pomoc wolontariuszy podczas konferencji naukowej nt. opieki hospicyjnej

      W sobotę 26 października grupa uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami – paniami Aleksandrą Protter, Beatą Kot i Anną Smerd pomagała podczas XII Kluczborskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej i Formacji Hospicyjnej. Konferencja współorganizowana była przez Stowarzyszenie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio z siedzibą w Byczynie oraz Zakład Medycyny i Opieki Paliatywnej Katedry Pielęgniarstwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a odbywała się w budynku kluczborskiego kina Bajka.

 • Screenshot_20191029-161452_Gmail.jpg

  POMAGAMY NASZEJ UCZENNICY - MAGDALENIE JUROWICZ

           Na terenie szkoły w ostatnim czasie przeprowadzone zostały dwie akcje dobroczynne, mające na celu pomoc naszej ciężko chorej uczennicy, Magdalenie Jurowicz.
  Magda ma 13 lat, w 2014 roku został u Niej rozpoznany guz mózgu. Po długim leczeniu Madzia pokonała chorobę. 

  W lipcu br. nastąpiła niestety wznowa choroby i Magda musiała przejść kolejną operację. Obecnie  jest po pierwszym cyklu chemioterapii, lecz czeka ją jeszcze długie i uciążliwe leczenie.

        W dniach 18 – 20.09.2019r.  przeprowadzono do skarbonek (wewnętrzną) zbiórkę funduszy na leczenie chorej dziewczynki, do której włączyła się cała społeczność szkolna. Poza tym z okazji Dnia Edukacji Narodowej oddziały klasowe zamiast tradycyjnych bukietów kwiatów wręczanych  nauczycielom przekazały pieniądze na rzecz Magdy.

        Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkoły za okazane wielkie serce oraz solidarność z chorą i cierpiącą uczennicą poprzez włączenie się do organizowanych zbiórek. Zgromadzone fundusze przeznaczone zostaną na przeprowadzenie genetycznego badania guza, które możliwe jest jedynie poza granicami Polski i jest bardzo  kosztowne.

  Rodzice Magdaleny przekazali podziękowania dla całej społeczności szkolnej: dyrekcji, wszystkim nauczycielom, uczniom i  ich rodzicom. 


  Magdaleno,
  Pamiętaj, że w tych trudnych dla Ciebie chwilach, cała społeczność szkolna pamięta o Tobie. Jesteśmy z Tobą myślami. Wszyscy wierzymy, że Twoje leczenie przyniesie bardzo dobre efekty i powrócisz do pełni zdrowia, czego Ci serdecznie życzymy.
  Z niecierpliwością czekamy na Ciebie!
  Bądź nadal dzielna, tak jak do tej pory i wracaj szybko do zdrowia!


  Twoi nauczyciele, pracownicy szkoły oraz koleżanki i koledzy

 • "PUSZKA DLA PSIEGO I KOCIEGO BRZUSZKA"

      Nasza szkoła już kolejny raz rozpoczęła akcję pn. "Puszka dla psiego i kociego brzuszka", której celem w tym roku jest zbiórka karmy dla psów i kotów dla Pomerdanych z Bąkowa oraz Stowarzyszenia  Pomocy Bezdomnym i Porzuconym Zwierzętom - "Oczami Zwierząt" z Biadacza.

  Karmę (oryginalnie zamkniętą i z jak najdłuższą datą ważności) prosimy przynosić do wychowawców klas lub do panów woźnych (uczniowie klas I – IV panowie woźni z budynku podstawówki – p. Mirosław, p. Krzysztof, klasy V – VIII panowie woźni z budynku po gimnazjum p.Paweł, p. Grzegorz). Karmę przyjmują również p. Magdalena Musiał – Krupicka, p. Justyna Szlagor, p. Katarzyna Kaliciak, p. Aneta Żywica.

  Zachęcamy do licznego udziału w zbiórce!
  Zbieramy do 31 października!!!

 • 10[14].jpeg

  Dzień Otwartych Drzwi w Hospicjum Ziemi Kluczborskiej

       W niedzielę, 22 września br. grupa uczniów naszej szkoły należących do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami – paniami Aleksandrą Protter, Beatą Kot i Anną Smerd czynnie uczestniczyła w przeprowadzeniu Dnia Otwartych Drzwi Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio, odbywającego się w budynku przyszłego hospicjum stacjonarnego w Smardach Górnych.

 • kasztany[1].jpg

  Bo MY lubimy POMAGAĆ!

 • Archiwum

drukuj
powrót