Rok szkolny 2014/15

• zakonczenie_roku_szkol_2014_15_(4).JPG

Zakończenie roku szkolnego 2014/15

26 czerwca 2015r. odbyło się w naszej szkole Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego.
     Dyrektor Marek Tobiasz przywitał wszystkich zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli. Został odsłuchany hymn, a następnie wszystkim uczniom, którzy otrzymali wyróżnienie za najlepsze wyniki w nauce, zostały wręczone świadectwa przez dyrektora i wychowawców klas. Zostali też wyróżnieni uczniowie, którzy brali udział w konkursach.
    Na zakończenie dyrektor życzył wszystkim miłego spędzenia wakacji, odpoczynku i nabrania sił na przyszły rok nauki.

• zakonczenie_szkoly_kl6_(2).JPG

Uroczyste zakończenie Szkoły Podstawowej przez uczniów klas szóstych

25 czerwca 2015r.  o godzinie 17:00 odbyła się uroczystość Zakończenia Szkoły Podstawowej przez uczniów klas szóstych. Uczniowie klas szóstych na powitanie pięknie zatańczyli poloneza. Dyrektor szkoły Marek Tobiasz powitał uczniów, rodziców oraz wszystkich przybyłych gości, którzy wygłosili krótkie przemówienia. Uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce dyrektor wraz z wychowawcami  wręczyli  świadectwa, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Zostali wyróżnieni uczniowie, którzy osiągnęli wysoki wynik na sprawdzianie dla klas szóstych, brali udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i pomagali w funkcjonowaniu szkoły.
        Następnie wszyscy oglądnęli program artystyczny przygotowany przez uczniów i wychowawców klas szóstych.

• Ciekawa lekcja robienia witraży

28 maja br. klasa IIC wraz z wychowawczynią panią Marzeną Rodak-Łukaszyńską oraz paniami Renatą Minkus i Urszulą Baron-Gochą pojechała na wycieczkę do Markotowa.
    Na miejscu przywitał wszystkich gospodarz pracowni i zaproponował przejażdżkę traktorem po okolicy. Śmiechu było co nie miara,  ponieważ niektórzy uczniowie pierwszy raz jechali na przyczepie wyłożonej słomą. Dzieci zachwycały się dosłownie wszystkim: pająkami, gałązkami drzew, ślimakami, robaczkami, pięknym niebem. Opowiadano sobie ciekawe historie.

• IMG_6542.JPG

Bezpiecznie na drodze

19 maja 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku, odbyła się II edycja  szkolnego projektu pod hasłem ,,Bezpiecznie na drodze”, przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Opolu.

Akcja miała na celu uświadomienie uczniom, że bezpiecznie na drodze będzie wtedy, gdy będziemy znać i przestrzegać przepisy oraz zasady ruchu drogowego, a także utrwalenie i pogłębienia wiadomości i umiejętności uczniów klas 4 przygotowujących się do sprawdzianu na kartę rowerową.

• Wycieczka_do_Kotliny_Klodzkiej_kl_5a_i_5c_(7).JPG

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 18 i 19 maja 2015r. odbyła się wycieczka klasy VA i VC do Kotliny Kłodzkiej. Opiekunkami były panie: Adela Biernaczyk, Zofia Dziaczuk, Barbara Kłonowska, Anna Smerd.

• szkolny_ogrodek1[1].jpg

Dbamy o nasz szkolny ogródeczek

Przy naszej szkole w minionym roku szkolnym powstał skalnik roślin miododajnych i nie tylko, stworzony w ramach projektu grantowego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, opiekę nad nim sprawują uczniowie z  klasy VC. Młodzież z tej klasy wraz z wychowawcą uporządkowali teren skalnika, podlali wszystkie rośliny, wypielili rabaty. Sprawiło im to ogromna frajdę i bardzo chętnie wychodzą na zajęciach przyrody i godzinach wychowawczych, aby popracować.

• Kl.IIIc

My nie gryziemy !

Dnia 5 maja 2015r uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „My nie gryziemy” zorganizowanej  przez Fundację Ewy Nawrot, której głównym celem jest profilaktyka pogryzień przez psy. Na spotkaniu dzieci zapoznały się z najważniejszymi zasadami, którymi należy się kierować przy kontaktach z psem, jak postępować w sytuacji kiedy pies zaatakuje. Poznały również psi język.

W szkoleniu tym uczestniczyli między innymi uczniowie  klasy IIIC.