REALIZOWANE PROJEKTY

 • IMG-20200108-WA0000.jpg

  Z angielskim od pierwszaka do nastolatka

       W klasie VIII B 26.11.2019r. przeprowadzona została lekcja angielskiego w ramach projektu "Z angielskim od pierwszaka do nastolatka".
  Na zajęciach uczniowie zdobyli ogólną wiedzę na temat Anglii i Malty. Ich zadaniem było wyszukanie w Internecie konkretnych informacji w języku angielskim na temat tych dwóch krajów. 
       Następnie uczniowie układali zdania porównujące Anglię i Maltę ćwicząc tym samym stopniowanie przymiotników oraz konstrukcje porównujące. W ten sposób uczniowie nie tylko poznali ciekawostki na temat dwóch krajów anglojęzycznych, ale również poćwiczyli gramatykę.

  Anna Kędzia-Lech

   

 • Pomoce dydaktyczne i nagrody

  Udział w projekcie POWERSE 2018-1-PL01-KA101-048843 Z angielskim od pierwszaka do nastolatka umożliwił nam zakup różnego rodzaju pomocy dydaktycznych, które wykorzystujemy na lekcjach oraz nagród w postaci kubków, smyczy i długopisów.

  Anna Tworkowska

   

   

 • ERASMUS - Andrzejki w klasie I A

        W klasie I A 29.11.2019r. zorganizowano andrzejki, które były pretekstem do poznania tradycji i zwyczajów andrzejkowych, jak i nowego słownictwa w języku angielskim. W zajęciach uczestniczyli jak zawsze niezawodni rodzice, a uczniowie mieli okazję poznać  wiele interesujących wiadomości dobrze się przy tym bawiąc.

 • "Z angielskim od pierwszaka do nastolatka" na lekcjach wychowania fizycznego

 • 1[14].jpeg

  Lekcja angielskiego w klasie VIII B

      Dnia 22.11.2019r. w klasie 8B odbyła się lekcja języka angielskiego w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich Z angielskim od pierwszaka do nastolatka, POWER SE-2018-1-PL01-KA101-048843.
  Tematem zajęć były synonimy i antonimy. Jako rozgrzewkę językową uczniowie wykonali Picture Dictation, czyli rysowanie ze słuchu. Kolorowe efekty tego ćwiczenia można podziwiać na zdjęciach poniżej. Prawdziwi artyści są w 8B! Angielskie synonimy i antonimy również nie stanowiły dla nich żadnej trudności. Wszystkie zadania wykonali błyskawicznie i prawie bezbłędnie. Nagrodami były projektowe gadżety: smycze, długopisy i kubki.

  Katarzyna Paluch

 • Pasowanie uczniów klas I

  W klasie I A zorganizowane konkurs znajomości nazw warzyw i owoców w języku angielskim. Uczniowie chętnie wzięli w nim udział. Wykazali się znajomością wielu nowych słówek, za co zostali nagrodzeni. 

 • IMG_20191121_083130.jpg

  Projekt „Z angielskim od pierwszaka do nastolatka” na lekcjach historii w klasie V E

  Szkolenie w ramach projektu  „Ponadnarodowa  Mobilność  Kadry   Edukacji Szkolnej”  w którym uczestniczyłam na  Malcie zwiększyło  motywację do działań oraz sprzyjało rozwojowi kompetencji  i umiejętności językowych, społecznych i kulturowych.

  W klasie V e rozpoczęłam  cykl zajęć , w czasie których uczniowie poznają walory historyczne, dziedzictwo kulturowe  Malty oraz  angielskie nazewnictwo  związane  z architekturą i kulturą. 19 listopada 2019 r.  odbyły się zajęcia, w czasie których  uczniowie poznali historię najstarszej cywilizacji Europy Megalithic  Temples, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, a ich historia jest starsza od egipskich piramid. W czasie zajęć  podsumowaliśmy również  konkurs „ Kto najlepiej poznał  mity”, a nagrody stanowiły  niespodzianki  z logo projektu.

  Bogusława Golnik

 • IMG-20191017-WA0054.jpg

  ERASMUS - DOSKONALIMY SIĘ!

         Przez dwa wakacyjne miesiące grupa nauczycieli doskonaliła swoje umiejętności metodyczno - lingwistyczne w międzynarodowym towarzystwie na Malcie. Wyjazd zaowocował nabyciem nowych umiejętności językowych, informacyjno - technologicznych i nawiązaniem międzynarodowych przyjaźni. Z pewnością zostaną one wykorzystane w pracy dydaktyczno - wychowawczej uczestników. 

 • ERASMUS+ KA101 EDUKACJA SZKOLNA

 • Aktywna Tablica-Program Rządowy

 • Sztuczna inteligencja- programowanie w szkołach Opolskiego NUTS-3

 • Plakat_Kluczborska_Szkola_Cwiczen.jpg

  PROJEKT- KLUCZBORSKA SZKOŁA ĆWICZEŃ

 • Nowoczesna edukacja w Gminie Kluczbork

  Projekt realizowany w ramach Poddziałania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 Wsparcie kształcenia ogólnego w okresie 15.10.2018-15.12.2019.

  Projekt służy podniesieniu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy oraz poprawie sytuacji edukacyjnej uczniów i uczennic o specjalnych potrzebach edukacyjnych (478K, 502M)
  w szkołach podstawowych na terenie Gminy Kluczbork poprzez objęcie ich dodatkowymi zajęciami i terapią.Więcej informacji w zalaczniku....

 • PROJEKT NIEPODLEGŁA

 • BohaterON_w_Twojej_Szkole_banerki_250x250.png

  Projekt BOHATERON - kartka dla powstańca

  Harmonogram projektu na stronie:

  https://bohateronwtwojejszkole.pl/    zakładka SZKOŁY

  Zachęcamy również do śledzenia naszej strony na facebooku: https://web.facebook.com/BohaterON/ 

  oraz udziału w wydarzeniu: https://web.facebook.com/events/243044723046817/

   

 • Projekt pt.„Fajny dzieciak”

  W związku z realizowanym przez Grupę Nieformalną „Turystyczni Przewodnicy” projektem pt. „Fajny dzieciak” dla 20 uczniów z Państwa szkoły, bardzo proszę o zamieszczenie informacji o projekcie na stronie internetowej lub na portalu społecznościowym szkoły.

  Poniżej podaję link do informacji o projekcie:

  http://www.kolot.pl/aktualnosci/fajny_dzieciak.htm

 • Projekt ,,Tydzień Kodowania CodeWeek"

  15 i 22 października 2018 r. w naszej szkole odbędzie sie turniej dla klas 4,5,6 oraz 7 i 8 w którym uczniowie realizowac będa zadania z konstrukcji i programowania robota LEGO MINDSTORMS EV3 w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek. Poszczególne klasy będa również wykonywały prace plastyczne i modele robotów jak rownież na zajęciach informatyki będa uczyć się i wykonywać ćwiczenia z kodowania na stronie studio.code.org.Organizatorami akcji są nauczyciele Informatyki B. Lewandowska, M. Lewandowski, M. Mielczarek

  Informacje o projekcie na stronie: https://codeweek.org.pl/

drukuj
powrót