Jasełka w naszej szkole

Co to się działo! Co się działo!
Jasełka w naszej szkole.

         Tradycyjnie już w naszej szkole uczniowie zaprezentowali w grudniu spektakl bożonarodzeniowy. W tym roku było trochę śmiesznie i trochę strasznie, ale wszystko dobrze się skończyło. 
          Narratorki (Natalia Radlok i Ola Włodek) opowiedziały porywającą historię o walce dobra ze złem. Archanioł Michał i Archanioł Gabriel (Wiktoria Pychyńska i Dominika Michoń) odkryli piekielnego szpiega (Kamila Dzierżyńska) w niebie i od tego wszystko się zaczęło... Lucyfer (Natalia Światły) oczywiście wściekł się, że plan przeszkodzenia w narodzinach Syna Bożego nie powiódł się, wymyśla więc co chwilę coś nowego; najpierw wysyła na ziemię Diabła Rokitę (Zuzia Janik), później Heroda (Emilia Marciniszyn). Złego króla próbuje upomnieć Mędrzec (Kuba Modrzejewski), ale na nic. Pastuszkowie (Maja Krawiec i Martyna Lech) przejrzeli zamiary Lucyfera i wspólnie z aniołami przepędzają diabła Rokitę, a Heroda zabiera Śmierć (Marcel Wąsiak). Jednak zanim wszystko dobrze się skończyło, Trzej Królowie (Nikola Pukajło, Maja Niewolińska i Kinga Spurek) musieli zmierzyć się z Ochroniarzami (Kalina Alaszewicz i Filip Mysiura) Heroda, a Święta Rodzina (Ola Ira i Dawid Hołówka) wreszcie była bezpieczna.
Oczywiście wszystko dobrze się skończyło, dobro zwyciężyło zło, a Boża Dziecina mogła się narodzić.
            Spektakl ten był ogromnym przedsięwzięciem. Oprócz aktorów na scenie wystąpił zespół muzyczny pod kierunkiem p. Marleny Oszczypko. Piękne kolędy i pastorałki śpiewali pastuszkowie, aniołki (jeden nawet grał na saksofonie!).
Dekorację wykonała nieoceniona p. Małgorzata Maciągowska i panowie konserwatorzy. Szczególne podziękowania należą się wszystkim rodzicom, dziadkom zaangażowanym w przedstawienie. Nasi uczniowie dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy!

Zdzisława Rybak 

drukuj
powrót