„Pchła Szachrajka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kluczborku

Twórczość Jana Brzechwy wciąż zachwyca i uczy dzieci . Jego teksty są pełne ciepła, humoru, ale również przekazują ważne wskazówki dla współczesnego czytelnika.
Od kilku lat  w szkole realizowany jest projekt, polegający na przygotowaniu inscenizacji wybranego tekstu literackiego. Imprezę tę przygotowuje   Pani Renata Minkus, nauczyciel bibliotekarz. W tym roku szkolnym do inscenizacji wybrano wiersz Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Oprócz kwestii mówionych wprowadzono także sekwencje taneczne, współgrające z tematyką spektaklu. Tą częścią przedstawienia zajęła się Pani Bożena Dąbrowska, która przygotowała grupę uczniów z klasy 4 b. Dekorację przygotowała Pani Alicja Marciniak a scenariusz Pani Urszula Baron-Gocha.

Aktorami w sztuce byli  Alicja Matysiak, Malwina Wnęk, Helenka Smaga, Matusiak Nikola, Emilia Pianka, Aleksandra Włodek, Natalia Radlok, Ewa Cheńska, Weronika Mizerna, Paulina Liczbińska, Zuzanna Janus  w części taneczno- muzycznej wystąpili  uczniowie klasy 4b, a obsługą sprzętu zajęli się chłopcy z klasy 8 b.

Tradycją stały się także występy naszych uczniów dla przedszkolaków z kluczborskich przedszkoli w Miejskiej Bibliotece Publicznej , gdzie  20 lutego udała się cała grupa. Dzieci zaprezentowały się dwa razy dla młodszej publiczności, a ich występy zostały przyjęte z wielką radością i zadowoleniem.

Finałową piosenkę o bohaterce przedstawienia , Pchle Szachrajce dzieci ćwiczyły pod okiem Pani Marleny Oszczypko. To nie jedyny występ grupy. Na początku marca zaplanowano prezentację spektaklu dla  uczniów naszej szkoły.