Wycieczka Klasy Vb, IVd i VIIc do Gniezna

Wędrowaliśmy Szlakiem Piastowskim!

10-11.06.2019r.  klasy Vb i VIIc oraz niektórzy uczniowie z klasy IVD wraz z opiekunami paniami: Urszula Baron-Gochą, Beatą Lewandowską i Anną Gulką wyruszyli na Szlak Piastowski. Zwiedziliśmy Gniezno, Biskupin i Kruszwicę. Zobaczyliśmy m.in.: Muzeum Początków Państwa Polskiego, piękną Katedrę  i Drzwi Gnieźnieńskie, spacerowaliśmy uliczkami starego i zabytkowego Gniezna. Widzieliśmy także osadę w Biskupinie, strzelaliśmy z kuszy i łuku, płynęliśmy statkiem przez Jezioro Gopło, a widok z kruszwickiej Mysiej Wieży był naprawdę zachwycający.

Fakt, że chodziliśmy ścieżkami, którymi wędrowali Piast Kołodziej czy Mieszko I, zmuszał do refleksji i zatrzymania się choć na moment. Przenieśliśmy  się w odległe, historyczne czasy. To była naprawdę ciekawa i taka rzeczywista lekcja historii.

U.Baron-Gocha