Wycieczka klas VIA, VIC i VA do fabryki bombek

17 grudnia klasy VIA, VIC i część klasy Va wraz z opiekunami:  Adelą Biernaczyk, Zofią Dziaczuk, Alicją Marciniak oraz Urszulą Baron-Gochą wybrały się do  manufaktury  „Szklany Świat Bombek” w dolnośląskich Krośnicach koło Milicza

Uczniowie obserwowali proces wytwarzania przepięknych ozdób choinkowych, które znajdują odbiorców na całym świecie.

Pierwszy etap to wydmuchiwanie ze szklanych rurek odpowiednich kształtów i formowanie. Potem srebrzenie bombek i ozdób, a następnie dekorowanie.

To co tworzyły panie dekoratorki to małe arcydzieła: złote ptaszki, kolorowe zwierzęta, niepowtarzalne kolory i wzory. Był również regionalny karp milicki.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach, w czasie których sami mogli udekorować bombkę, według własnego pomysłu. Były naprawdę przepiękne i oryginalne.

Ta wycieczka to naprawdę ciekawa lekcja artyzmu, która pozwoliła oderwać  się wszystkim od szarej rzeczywistości.

Urszula Baron-Gocha