Wycieczka kl IIIB do Radia Doxa na warsztaty ekologiczne

W dniu 3.11.2017 klasa IIIB wraz z wychowawczynią Aliną Dreksler została zaproszona do Radia Doxa na warsztaty ekologiczne, które organizowało radio w ramach projektu ,,Dorośli i dzieci segregują śmieci”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Józefa Chyży – grafika, artystę plastyka pracownika Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Tematem zajęć był ,,Przetwornik” - tworzenie śmieciostworów – przestrzennych obiektów zwierzęcych z wykorzystaniem przedmiotów ,,niepotrzebnych”. Efektem całego projektu będzie powstanie broszury ekologicznej, która zostanie rozkolportowana w szkołach podstawowych województwa opolskiego. Celem zajęć było nie tylko rozwijanie umiejętności artystycznych dzieci, ale również uwrażliwienie na piękno przyrody oraz zwrócenie uwagi na selektywną zbiórkę odpadów.

Dodatkową atrakcją było zwiedzenie Radia Doxa i rozmowa z jego pracownikami. Dzieci mogły bezpośrednio obserwować jak powstaje audycja radiowa.

Była to świetna wycieczka. Zostanie w naszej pamięci na długo, a wiedza zdobyta na pewno przyda się w życiu.