Wizyta dietetyka w naszej szkole

We wtorek, 14 maja 2019 r. w naszej szkole gościliśmy dietetyka, panią Patrycję Dyla-Szynklarz, która prowadzi w Kluczborku swój gabinet. Na zaproszenie nauczycielki naszej szkoły, pani Aleksandry Protter, przeprowadziła ona dla uczniów warsztaty, które swoją tematyką obejmowały zasady prawidłowego odżywiania oraz prowadzenie zdrowego trybu życia.

W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo układać swój codzienny jadłospis, jakie produkty służą naszemu zdrowiu i powinny jak najczęściej gościć na naszych talerzach, a które wręcz przeciwnie – szkodzą i powinniśmy ich unikać. Prowadząca przedstawiła również w zwięzły i zrozumiały sposób, czym jest zdrowy styl życia i co możemy zrobić, aby ograniczyć  u siebie ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie tętnicze itp.

Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali tego, co miała im do powiedzenia pani Patrycja, której bardzo serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tych warsztatów. Wierzymy także, iż wiadomości zdobyte przez uczniów pomogą im mądrze i odpowiedzialnie kształtować  własne życie, podejmując wybory, które będą miały wpływ na ich przyszłość.