Warsztaty dziennikarskie -Bajkowe pisanie

„ Bajkowe pisanie ”

22 lutego 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi  w Kluczborku odbyły się warsztaty dziennikarskie organizowane przez Wydawnictwo Sofijka, które prowadziła pani Monika Jędrzejewska – Wiergiles. Celem spotkania było zachęcenia uczniów do rozwijania warsztatu pisarskiego, poznanie zawodu twórcy literatury „od podszewki” oraz  zaznajomienie się  – krok po kroku ze sposobem tworzenia książki.
             Zajęcia trwały od godziny 9:50 do 11:35. w kl.6c, a od 11.50 do 13.30 w kl.5c. Pracowano w zespołach. Każdy z uczniów wymyślił króciutką bajkę oraz nadał jej tytuł. Później prezentowano je na forum klasy. Uczestniczące w zajęciach dzieci wspólnie doszły do wniosku, że pisanie książek to fantastyczna zabawa.

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w projekt-konkurs na książkę „Dzieci-Dzieciom”, który zorganizowało już po raz drugi właśnie Wydawnictwo Sofijka. Chętni uczniowie napisali przepiękne bajki, które będą brały udział w konkursie i jeśli komisja je wybierze, to z nich powstanie książka.  Trafi ona do: szpitali, bibliotek, domów dziecka itd., a uczniowie naszej szkoły będą mieli satysfakcję, że mogli uszczęśliwić innych.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Wiktoria Pośpiech, kl.6c