VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

„Tydzień Tabliczki Mnożenia w szkole”

Nasza szkoła – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kluczborku przystąpiła po raz pierwszy do akcji edukacyjnej Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017 (taki dzień odbywa się każdego roku w ostatni piątek września) organizowanej przez wmtday.org.

Aby  przygotować się do ŚDTM zorganizowaliśmy w szkole „Tydzień Tabliczki Mnożenia” – w tym czasie uczniowie aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw i gieri przygotowywali się do zdania egzaminu z tabliczki w dniu ŚDTM.

Od poniedziałku 25. 09.17r. do czwartku 28.09.17r. były przeprowadzane różne zabawy utrwalające tabliczkę mnożenia w szkole i w domu.

Na terenie całej szkoły rozwieszaliśmy kartki z „Hasłami dnia” (na każdy dzień inne hasło i odzew). Z klasy szóstej i siódmej powołaliśmy 12 asystentów, którzy podczas trzech przerw w ciągu dnia, na korytarzach szkoły zadawali chętnym uczniom pytania z hasłami, a uczniowie musieli podać właściwy odzew, za poprawny odzew uczeń otrzymał kartkę z „Sówką” z podpisem asystenta i datą. Asystenci mieli identyfikatory.

Ponieważ ŚDTM 2017 był pod hasłem „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” do zabaw zostali włączeni nauczyciele, rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, opiekunowie prawni.

29.09.2017r. został przeprowadzony  egzamin z tabliczki mnożenia: Uczeń wybierał los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia, gdy poprawnie rozwiązał w czasie 3 minut to zdobył tytuł EKSPERTA TABLICZKI  MNOŻENIA, otrzymał certyfikat i ocenę bardzo dobrą z matematyki.

W tym roku szkolnym byliśmy jedyną szkołą z gminy Kluczbork świętującą ŚDTM, a w akcji wzięło udział 3719 polskich szkół.

Akcję w szkole przeprowadziły nauczycielki matematyki: Zofia Dziaczuk i Jolanta Klos, Alicja Marciniak wykonała gazetkę i zdjęcia.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła dyplom uznania za aktywny udział w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.