Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18

4 września 2017r. w PSP nr 5  w Kluczborku nastąpiła inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018.

O godzinie 8.30 uczniowie klas I-IV spotkali się na uroczystej akademii. Przybyło mnóstwo gości: rodziców, opiekunów dzieci z klas pierwszych, nauczycieli, pracowników naszej szkoły. Pan dyrektor Marek Tobiasz przywitał wszystkich bardzo serdecznie, a następnie obejrzano program artystyczny przygotowany przez uczniów pod opieką p.Urszuli Baron Gochy, p Alicji Lachowskiej, p. Marleny Oszczypko, p. Małgorzaty Pajor, p.Patrycji Pietrzykowskiej. Były piosenki, tańce, wiersze i skecze.

O godzinie 11.00 odbyła się akademia, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele naszego miasta, administracji oświaty, dyrektorzy szkół Gminy Kluczbork, nauczyciele i pracownicy, a także uczniowie klas V-VII oraz gimnazjum. Głos zabrali: pan dyrektor PSP nr 5 z OI w Kluczborku, pan burmistrz Jarosław Kielar, pani dyrektor AO w Kluczborku Elżbieta Pietrzykowska oraz z-ca burmistrza pan Roman Kamiński, a także przedstawiciel związków zawodowych ZNP Teresa Miś oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Mateusz Dybka. Wszyscy podkreślali, że ten nowy rok szkolny będzie wyjątkowy ze względu na wprowadzoną reformę oświaty. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie oraz rodzice, aby współpraca przebiegał pomyślnie i z korzyścią dla edukacji dzieci. Obejrzano spektakl słowno-muzyczny poświecony wybuchowi II wojny światowej, który przygotowali uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej.

Po zakończonych akademiach uczniowie oraz wychowawcy udali  się do klas na pierwsze spotkanie po wakacjach.