Uroczyste Pasowanie uczniów klas I

Pierwszoklasiści naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

W dniu 18 października 2018r., odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”.
To był szczególny dzień dla każdego pierwszaka. Swoją obecnością uświetnili go: burmistrz miasta Kluczborka p. Jarosław Kielar, dyrektor Administracji Oświaty p. Elżbieta Pietrzykowska, dyrektor szkoły p. Marek Tobiasz, v-ce dyrektor p. Jolanta Kielar, pedagog p. Barbara Wanzel, rodzice uczniów oraz wychowawcy klas: p. Małgorzata Pajor oraz p. Marzena Głuch (n-el wspomagający) - klasa 1 a, p. Alina Dreksler klasa 1 b, p. Marzena Rodak – Łukaszyńska klasa 1 c, p. Aneta Żywica oraz p. Edyta Górka (n-el wspomagający) klasa 1 d.

W trakcie części artystycznej każda klasa pierwsza wystąpiła w przygotowanej przez wychowawców scence teatralnej, prezentując swoje umiejętności poetycko-wokalne.
Swoją postawą podczas całej uroczystości udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Marek Tobiasz dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuje Cię na ucznia…” – mówił p. dyrektor dotykając ołówkiem jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci – reprezentantów klas.
Ukoronowaniem aktu pasowania było przypięcie do odświętnego stroju przez p. dyrektora oraz p. burmistrza pięknych tarcz naszej szkoły.

Następnie dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście skierowali do najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli gorące słowa pochwały i gratulacje.

Po wyprowadzeniu sztandaru, wykonano pamiątkowe zdjęcia i dzieci z wychowawczyniami oraz rodzicami, udali się do klas na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.