Uczymy się przemawiać!

Przemawianie przed publicznością to bardzo trudna sztuka, dlatego uczniowie klasy 6c na lekcji języka polskiego próbowali przez moment wcielić się w prezenterów.

Każdy prelegent przez tydzień przygotowywał się rzetelnie do zagadnienia, które wylosował na karteczce. Pojawiły się tematy, które bardzo nurtują współczesną młodzież, np. o ekologii, presji grypy rówieśniczej, agresji i przemocy w szkole, asertywności, autorytetach, patriotyzmie, ciekawostkach ze świata kultury itp.

Uczniowie niesamowicie przeżywali te wystąpienia. Niektórzy ćwiczyli w domu przez kilka dni przed lustrem lub domownikami. Spocone ręce, pot na czole, bladość, opory z podejściem do mównicy to tylko niektóre symptomy zdenerwowania. Wszyscy odważyli się, przełamali opory i tremę. Te najciekawsze przemówienia publiczność nagrodziła naprawdę wielkimi brawami.

Może takie lekcje zachęcą uczniów do tego, aby szlifować swój talent oratorski i w przyszłości jeszcze ich usłyszymy.

Urszula Baron-Gocha