Turniej Ekologiczny klas III

Dnia 7 marca 2016r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II odbyła się XIV edycja Turnieju Ekologicznego pod nazwą „Ekologia na wesoło”
Do wzięcia udziału w turnieju zaproszono 4-osobowe drużyny klas III szkół podstawowych gminy Kluczbork. Naszą szkołę reprezentowała klasa III B  - „Ogórki” - z wychowawcą panią Beatą Kot.
W Jury zasiadali: p. Adriana Strzelczyk – pracownik Referatu Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Kluczbork, p. Zofia Urbaniak – pracownik Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kluczborku oraz p. Adam Janicki – przedstawiciel PGL Lasy Polskie Nadleśnictwo Kluczbork.

Głównym celem turnieju było zachęcenie dzieci do zapoznania się z zagadnieniami zdrowego odżywiania oraz kształtowanie nawyków racjonalnego żywienia.
Wśród zadań turniejowych pojawił się m.in. quiz nt. zdrowego stylu życia, zadanie sprawdzające znajomość nazw owoców i warzyw w języku angielskim, budowa piramidy zdrowego żywienia oraz konkurencje sportowe. Na zakończenie wszystkie drużyny wykonały przygotowane wcześniej piosenki o tematyce zdrowego odżywiania.

Nasza drużyna – „Ogórki” – okazała się najlepsza, zajmując I miejsce w turnieju.
II miejsce należało do PSP nr 2 w Kluczborku, a miejsce III przypadło ex aequo PSP nr 1 i PSP w Kuniowie.

Dziękujemy organizatorom turnieju za wspaniałą zabawę!