Święto Odzyskania Niepodległości i Patrona Szkoły

12 listopada 2015r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji: 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz  pamięci Emilii Plater, która jest patronem naszej szkoły i czynnie brała udział w walkach narodowowyzwoleńczych - przyczyniających się do odzyskania wolności Polski.

11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, zwycięstwa.  Ale zanim nadszedł, kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: pruskim, rosyjskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali wykorzenić u Polaków ich kulturę, język, religię.

Dzięki patriotycznej postawie naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały ocalone. Walczyli o Polskę i oddawali za nią życie. Tysiące Polaków ginęło na obcych ziemiach. Trzeba było więc czekać! Być poddanym, ale mieć honor. Uczyć się języka polskiego i pamiętać o historii a historię mamy piękną.

Akademię przygotowała nauczycielka historii p. Bożena Kalitan z klasami 5A i 5B.

Nauczyciele odpowiedzialni za wykonanie zadań:

1. Kalitan Bożena- scenariusz uroczystości Dnia Niepodległości

2. Dłubak Lucyna- oprawa muzyczna