Przedświąteczna wizyta w Domu Pomocy Społecznej

W czwartek 12 grudnia grupa wolontariuszy  wraz z opiekunkami - paniami Aleksandrą Protter i Anną Smerd wzorem lat ubiegłych wybrała się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku  przy ul. Wołczyńskiej, aby obdarować jego pensjonariuszy wykonanymi wcześniej świątecznymi pierniczkami oraz przeprowadzić wspólne warsztaty plastyczne.

Podopieczni DPS oczekiwali nas z niecierpliwością i radością, a gdy przyszliśmy - serdecznie nas powitali. Z całą pewnością nasze odwiedziny były miłym urozmaiceniem ich często monotonnej codzienności. Na twarzach pensjonariuszy, często zmęczonych, naznaczonych piętnem choroby, samotności i wielu życiowych przejść pojawił się  uśmiech    i zadowolenie ze spotkania z młodymi ludźmi, często będącymi w wieku ich wnuków lub nawet prawnuków.

W trakcie odwiedzin przeprowadziliśmy dla podopiecznych warsztaty plastyczne, podczas których  wspólnie wykonywaliśmy prace o tematyce świątecznej. Wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę, która przebiegała w radosnej, serdecznej, świątecznej atmosferze. Wysłuchaliśmy także pięknych kolęd, granych na pianinie przez jedną z podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym uczniom, którzy zdecydowali się odwiedzić seniorów w Domu Pomocy Społecznej. Wierzymy, że odwiedziny te już stały się tradycją w naszej szkole oraz pokazują, iż tak niewiele wystarczy, aby wnieść choć trochę radości i uśmiechu w życie osób przeżywających jesień życia.