Przedstawienie ,,Kot w butach"

Dnia 6 lutego 2018 roku w naszej szkole  społeczność szkolna mogła przenieść się w świat baśni.
         Na ten dzień uczniowie wraz z Biblioteką Szkolną i Rzecznikiem Praw Ucznia przygotowali przedstawienie na podstawie książki „Bajki samograjki” –„Kot w butach”. Na keyboardzie grą upięknił spektakl Igor Paluszczak. W tytułowej roli pokazali się: Filip Mysiura i Łukasz Budel . Janek był tylko jeden i zagrał go  Adam Habrajski. Królem była Wiktoria Potoniec, a królewną- Aleksandra Kwiecień. W rolę stangreta wcieliła się Julia Jaworska, a ochmistrza- Szymon Czerewko. Dwa zajączki, które nie bały się nawet lwa, ale dały się złapać podstępnemu kotu, to Amelia Górnik i Zuzanna Janus. Był także herold – Marta Klicińska. W rolach dworzan i dwórek, które były także chórem śpiewającym piękne, dynamiczne piosenki zobaczyliśmy: Filipa NorkowskiegoLenę KoniecznąOliwię MałkusMartynę Gacmangę,  Paulinę Liczbińską. Wszyscy świetnie się bawili, a publiczność biła brawo. W chwilę po zakończeniu przedstawienia  Aleksandra Kwiecień przypomniała uczniom prawa dziecka i wspólnie z widownią wskazała, jakie prawa dziecka zostały złamane w bajce.

Dziękujemy za udział!