Przedstawienie ,,Calineczka"

8 lutego br. uczniowie naszej szkoły obejrzeli  przedstawienie na motywach baśni najsłynniejszego baśniopisarza  H.Ch.Andersena pt. „Calineczka”.
        Młodzi aktorzy bardzo solidnie i długo ćwiczyli, aby wersja komediowa tego utworu podobała się widzom i udało się. Reżyserką  spektaklu była pani bibliotekarka Renata Minkus, dekoracje wykonała pani Alicja Marciniak, a głosem doradczym została, już po raz czwarty pani Urszula Baron-Gocha Szkolny Rzecznik Praw Ucznia.
        Przedstawienie odbyło się pod hasłem „Prawa dziecka ważna sprawa, a teatr to zabawa” w ramach cyklu propagowania wśród uczniów literatury i czytelnictwa, a jednocześnie zwracanie uwagi na zasady dobrego i negatywnego zachowania dzieci, ale i dorosłych.
        W rolę Andersena wcielił się uczeń klasy Va Wiktor Paluszczak i w ciekawy sposób zaprezentował sylwetkę pisarza. Główną rolę, Calineczki, zagrała rewelacyjnie  Liliana Czach, uczennica I klasy integracyjnej. Pozostali aktorzy zaprezentowali się także wspaniale, a byli to: Amelia Górnik, Zuzanna Janus, Zuzanna Piskorska,Adam Habrajski, Łukasz Budel, Marta Klicińska, Filip Mysiura, Maja Krzyżanowska, Julia Jaworska, Wiktoria Potoniec, Aleksandra Kaznowska. Ogromne podziękowania należą się chłopcom, którzy opiekowali się sprzętem nagłaśniającym.
         Na zakończenie spotkania pani rzecznik zadawala pytania dotyczące obejrzanego spektaklu i zachowań bohaterów, a za dobre odpowiedzi uczniowie otrzymywali nagrody.
         Już czwarty raz szkolna biblioteka organizuje tego typu spotkania i na pewno będą kontynuowane w latach następnych, ponieważ cieszą się ogromną popularnością. Coraz więcej uczniów jest chętnych, aby występować przed publicznością.