Pouczająca lekcja języka polskiego

15 września 2017r. w klasie IVd  odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Szymon Czerewko, uczeń tej klasy, zaprosił gościa, pana  Macieja Pawlickiego, który jest laureatem orderu  „Serce Dzieci”. Otrzymał go od dzieci, za swoja działalność, właśnie na rzecz tych najmłodszych. O odznaczenie  pana Marcina wystąpiły dzieci, które otrzymały pomoc dzięki organizowanym przez niego akcjom charytatywnym. Wymieniały m.in. jego zaangażowanie w akcje „Spokojny sen dziecka”, „Zdążyć z pomocą”, „Dawcy narządów”, „Zostań dawcą szpiku”.
Aby otrzymać tę nagrodę, pan Pawlicki musiał z uśmiechem wypić sok cytrynowy.
      Gość na co dzień jest funkcjonariuszem służby więziennej w naszym mieście. Opowiedział o swojej pracy zawodowej, a także o tym jak dużą satysfakcję sprawia mu pomaganie innym. Pokazał uczniom wiele medali, m.in. od byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak najcenniejsze jest dla niego to odznaczenie, które otrzymał od dzieci. Pan Pawlicki zachęcał młodych ludzi do pomagania innym. Podał kilka rad jak to zrobić. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, a kiedy padła propozycja włączenia się w akcję pomocy dzieciom z domów dziecka nasi uczniowie bardzo się do tego pomysłu zapalili i obiecali wsparcie.