Posiedzenie VI Dziecięcej Rady Miejskiej

Grupa wolontariuszy z naszej szkoły w dniu 22 listopada wzięła udział w posiedzeniu VI Dziecięcej Rady Miejskiej, zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku. Obrady rozpoczęły się o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu  Miejskiego w Kluczborku, a temat debaty brzmiał: Czy wolontariat jest potrzebny w szkole? Co „zyskujemy”, a co „tracimy”?  Nasze pomysły wspólnych działań.

Udział w posiedzeniu Dziecięcej Rady Miejskiej umożliwił naszym uczniom nie tylko przedstawienie na forum delegacji wszystkich kluczborskich szkół własnych pomysłów na działalność wolontariatu oraz zapoznanie się z opiniami koleżanek i kolegów z innych szkół, lecz także pozwolił w praktyce doskonalić sztukę prowadzenia dyskusji, jak również zobaczyć miejsce, gdzie na co dzień obradują dorośli radni naszej gminy.