Pasowanie uczniów klas I

W środę 28 października 2015 r. odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych PSP Nr 5 z OI w Kluczborku. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Dyrektor Administracji Oświaty w Kluczborku: pan Roman Kamiński, Proboszcz Parafii NSPJ w Kluczborku ks. Hubert Czernia, Przewodniczący Rady Rodziców pan Mateusz Dybka.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród najmłodszych uczniów, ich nauczycieli i rodziców. Tak było i tym razem, kiedy to pierwszoklasiści ,,5” dokonali aktu ślubowania i zostali pasowani na uczniów. W tym roku szkolnym aż 107 uczniów z pięciu pierwszych klas  dołączyło do ,,braci szkolnej” w tym osiemdziesięciu pięciu 6 – latków i trzydziestu 7 – latków. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Po przemówieniu Dyrektora szkoły pana Marka Tobiasza, nastąpił najważniejszy moment tej uroczystości: Pasowanie na ucznia oraz Uroczyste Ślubowanie. Po złożeniu przyrzeczenia każdy uczeń klasy pierwszej został pasowany przez pana dyrektora na ucznia wielkim ołówkiem przewiązanym biało czerwoną wstążką. Pierwszoklasiści ubrani odświętnie recytowali tekst ślubowania. Następnie delegacje uczniów z każdej klasy wpisały się do Kroniki Szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał pamiątkową tarczę z logo szkoły i dyplom. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie uroczystości pierwszaki przeszły do sal lekcyjnych na ,,słodki poczęstunek” przygotowany przez rodziców.

Najmłodszym uczniom ,,5” i wszystkich kluczborskich podstawówek życzymy wielu radości i sukcesów w edukacji szkolnej.