Pan Kleks w teatrze

„Pan Kleks w teatrze”

3 stycznia 2018r. klasy trzecie, czwarte i piąte wybrały się do kluczborskiego kina „Bajka” na spektakl
pt. „Pan Kleks” zrealizowany na motywach książki Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Przygotowany został przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
         Aktorzy przenieśli widzów w świat fantazji, sztuki i muzyki. Wykorzystano wiele efektów specjalnych, rekwizytów i wesołych piosenek. Cytowano także inne wiersze znanego autora, np. „Katar”. Oprócz aktorów na scenie wystąpiły również lalki, np. szpak Mateusz czy Alojzy.
        Po występie odbyło się spotkanie z aktorami i rozmowa na temat teatru oraz ważnych pojęć z nim związanych. Odbyły się warsztaty, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Uczyli się poruszać lalką i odegrali scenkę przed publicznością. Dzieci świetnie się bawiły i stwierdziły, że było to naprawdę rewelacyjne przedstawienie. Wiedzę zdobytą podczas tego spotkania z teatrem wykorzystano na zajęciach języka polskiego i godzinach wychowawczych.