Obchody Dnia Ziemi

27 kwietnia 2018r roku w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w obchodach  Dnia Ziemi pod hasłem   ,,Pszczoła to wyjątek’’.

Uczniowie klas I-VII realizowali zaplanowane zadania pod opieką wychowawców i nauczycieli. Zajęcia odbyły  się  w szkole i w terenie.

Na apelu dyrektor szkoły pan  Marek Tobiasz przekazał krótkie informacje o roli pszczół dla przyrody i człowieka, zwracając też uwagę na zagrożenia tej populacji owadów.

Następnie uczniowie klas I-VII  odczytali przygotowane hasła i rymowanki o ochronie pszczołowatych:

,,Nie dokuczaj pszczole, bo żądłem ukole’’

,,Miód lipowy, to lek zdrowy’’

,,Kto miód pije, długo żyje’’

Dzieci przygotowały też barwne kwiaty w kolorach rozpoznawalnych przez pszczoły. Nie zabrakło też hotelików dla pszczołowatych.  Wykonanie tego zadania  wymagało  nakładu pracy  i pomysłowości. Dlatego chętnie włączyli się rodzice i dziadkowie. Dziękujemy za wsparcie. Domki będą rozwieszone na przyszkolnym skalniku roślin miododajnych.

Uczniowie, którzy wykonali hoteliki dla pszczołowatych;

Klasa VI c

-Karolina Skibińska, Alina Piranik,  Julia Jaworska

Vc

-Joanna Kucharska, Aleksandra Kwiecińska

Va

Marcel Gruszka, Miłosz Pawlicki

Vb

Kacper Ulbrych, Aleksander Kocowicz

Na apelu wystąpił chór szkolny.

Podczas zajęć terenowych uczniowie pod opieką nauczycieli,  realizowali zadania zgodnie z instrukcją ; Poszukiwanie skarbów ,Mapa otoczenia, Dźwiękowa mapa, Przyrodnicze obrazy, Mój kamyk, Pozostaw ślad w przyrodzie, Rozpoznajemy drzewa przydrożne w naszej okolicy

Na podsumowanie realizowanych zadań, w zacisznym miejscu, spotkała się cała klasa i kolejno każda grupa prezentowała, to co zdążyła wypracować w wyznaczonym czasie.

Na boisku szkolnym odbyła się gra terenowa dla klas IV-przygotowana i prowadzona przez uczennice klasy VI c; Aleksandry Kwiecień, Leny Koniecznej, Katarzyny Kupzok, Mai Krzyżanowskiej.

W tym dniu odbyły się też inne zajęcia, w których uczniowie brali udział.

Pani Alicja Marciniak przygotowała pokaz o bezkręgowcach i kręgowcach połączony z prelekcją.

Pani Anna Smerd prowadziła zajęcia ,,Segre-lekcje’’-dla klas I-III

Koordynatorem akcji była p. Adela Biernaczyk, we współpracy z p.Urszulą Baron-Gocha oraz  nauczycielami i wychowawcami klas I-VII