Obchody 8 maja - Patriotyczny Piknik Oświatowy

Majówka biało-czerwona na Rynku w Kluczborku

W dn. 8.05.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  Patriotycznym Pikniku Oświatowym zorganizowanym z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.  Wzięły w nim udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Gminy Kluczbork. Rywalizowały w Konkursie Piosenki Patriotycznej, śpiewając utwór, który przypadł im  w trakcie losowania. Nasza szkoła, pod kierunkiem p. Marleny Oszczypko, przygotowała  pieśń pt. „Marsz Pierwszego Korpusu”.

Piękne prezentacje oceniało jury: Danuta Nalewajka dyrektor Szkoły Muzycznej, piosenkarka Magda Durecka i Gabriela Hanisz uczennica Szkoły Muzycznej w Kluczborku.

Występy zostały nagrodzone brawami wszystkich uczestników oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczali burmistrz Jarosław Kielar, wiceburmistrz Roman Kamiński  i dyrektor Administracji Oświaty Elżbieta Pietrzykowska.

Reprezentanci z naszej szkoły otrzymali dyplom „Za najlepszą dykcję”. Gratulujemy!!!

Atrakcją były również popisy laureatów ogólnopolskiego konkursu „Taniec z Gwiazdami” i przejazd motocyklistów na Harley’ach.

Pani Katarzyna Perniok z pomocą uczennic malowała twarze w barwach narodowych.

Dla uczestników imprezy przygotowano słodki poczęstunek oraz patriotyczne upominki- chorągiewki i flagi.

Na zakończenie pikniku wspólnie odśpiewano hymn i w górę poszybowały biało-czerwone balony.

Imprezę przygotowała Administracja Oświaty pod patronatem Burmistrza Miasta Kluczborka.