Niezwykłe spotkanie

14 kwietnia br., w sobotę po południu, czwórka uczniów naszej szkoły: Szymon Czerewko kl.4d, Julia Papiorkowska kl.6c, Wiktoria Potoniec kl.6c, Natalia Januszkiewicz kl.7b wraz z opiekunem Urszulą Baron-Gochą pojechali do Domu Dziecka w Lasowicach Małych, ponieważ zostali zaproszeni przez organizatorów akcji „Pomaganie przez doładowanie”. Przez cały marzec uczniowie zbierali pieniądze na sprzęt sportowy dla kolegów i koleżanek z tego domu. Wraz z nami do akcji włączyli się kluczborscy  funkcjonariusze służby więziennej oraz strażacy. Zakupiono: piłki, plecaki, sprzęt sportowy, itp. Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest pan Marcin Pawlicki, ojciec jednego z naszych uczniów.

Dzieci bawiły się, grały w piłkę nożną i kometkę, jeździły na hulajnogach, ale najwięcej frajdy sprawiło wszystkim wspólne skakanie na trampolinie, nawet panie robiły salta. Nawiązały się nowe znajomości. Dzieci rozmawiały i opowiadały o sobie. To był naprawdę miło spędzony czas. Otrzymaliśmy dyplom i statuetkę za wkład całej szkoły w akcję.

Obiecaliśmy, że przyjedziemy tam jeszcze, ponieważ w szkole organizujemy akcje, które nadal będą wspierać ten dom dziecka, np. „Dzień Babeczki-Muffinki”.

Dziękujemy WSZYSTKIM UCZNIOM, WYCHOWAWCOM I NAUCZYCIELOM, którzy przyczynili się do przeprowadzenia akcji „Pomaganie przez doładowanie” oraz „Dnia Babeczki”.

Szkolny Rzecznik Praw Ucznia