Niezwykła lekcja patriotyzmu

22 lutego br. klasy: IVC, VIA i VIC naszej szkoły spotkały się z niezwykłym człowiekiem, pasjonatem, Panem Leszkiem Krzyżanowskim, który w sposób niesamowity opowiadał o Kresach Wschodnich, o swojej rodzinie pochodzącej z Brodów, a przede wszystkim o 22 Pułku Ułanów Podkarpackich (pułk ten przed II wojną światową stacjonował w garnizonie Brody). Dziadkowie Pana Krzyżanowskiego pochodzą właśnie z tej miejscowości, a on sam należy do grupy rekonstrukcyjnej 22 Pułku Ułanów. Nadano mu  także prawo posługiwania się tytułem ułana tego pułku. Wspominano także ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Zaproszono uczniów na II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „TROPEM WILCZYM”  w Kluczborku, który odbędzie się 28.02.2016r.

Uczniowie mogli zobaczyć wystawę, którą również przygotował Pan Leszek: zdjęcia, pamiątki, rekonstrukcję jednej z bitew. W kolekcji znalazły się także przykłady dawnej broni, nakrycia głowy oraz rozmaite pamiątki po ułanach. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się: szabla, bagnet, trąbka i mundury. Można było sobie zrobić zdjęcie w mundurze z epoki napoleońskiej.

Młodzież z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała opowieści pana Leszka Krzyżanowskiego, a historie, które usłyszeli na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

O wrażeniach uczniów z tej lekcji będzie można przeczytać na stronie szkoły w zakładce uczniowie.