Nietypowa lekcja z języka polskiego - JEŻYCJADA

JEŻYCJADA

Na lekcjach języka polskiego i kółku polonistycznym w klasach 5d i 6c  uczniowie włączyli się w akcję szkolnej biblioteki, którą zaproponowała Publiczna Biblioteka Miejska w Kluczborku, a polega ona na czytaniu książek Małgorzaty Musierowicz. Zapoznano się z twórczością pisarki i przeczytano fragmenty niektórych książek, np. „Kwiat kalafiora”. Lektura składa się na cykl powieści dla młodzieży pt. „Jeżycjada”, a jego nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce, ponieważ akcja niemal wszystkich książek z tej serii rozgrywa się w Poznaniu.

Uczniowie bardzo entuzjastycznie przyjęli propozycję czytania książek tej autorki, ponieważ twórczość jej jest znana naszej młodzieży, szczególnie dziewczętom. Celem akcji jest doskonalenie techniki płynnego czytania i zachęcenie uczniów do „oderwania się od gier komputerowych”. W bibliotece szkolnej na długich przerwach do końca marca  również czytane są fragmenty książek tej pisarki.