Niesamowite spotkanie z Piotrusiem Panem

10 września br. na kluczborski Rynek przyjechał Baśniowy Książkobus Media Rodzina 2015, a klasa IVC wraz w wychowawczynią uczestniczyła w zajęciach, które poprowadził świetny aktor pan Piotr Witoń. Akcja została zorganizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Opolu, a jej zadaniem była popularyzacja czytelnictwa i kształtowanie kultury czytelniczej wśród najmłodszych. Do współpracy zachęciła naszą szkołę pani Joanna Baran.

Uczniowie zostali zaproszeni na „Zaczytaną ławeczkę”, a następnie weszli do  niesamowitego autobusu i przenieśli się w cudowny świat fantazji, ponieważ pan Piotr czytał fragmenty nowego wydania książki „Piotruś Pan" w tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego. Było bardzo wesoło, ale i pouczająco. Rozmawiano o książce, o czytaniu, o ulubionych bohaterach i lekturach. Dzieci mają ogromną wiedzę nt.literatury, a przy tym naprawdę zabawnie wyglądali wykręcając swoje języki w różne strony i wydając przedziwne dźwięki – świetna gimnastyka twarzy. Naprawdę! Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę książeczkę.

Przez całą drogę powrotną do szkoły rozmawiano o spotkaniu i o czytaniu, o tym, że warto i należy częściej organizować takie akcje. Klasa IVC na pewno weźmie chętnie w nich udział i zachęci innych swoich kolegów do systematycznego czytania, bo WARTO!

Prosimy obejrzeć fotorelację z tej akcji, która jest zawarta w poniższym linku! http://www.pedagogiczna.pl/index.php/filie/kluczbork/1583-ksiazkobus-media-rodzina-zawita-do-kluczborka

Uczniowie z klasy IVC wraz z wychowawczynią