Mikołaj dla Arturka

W dniach 04 – 05.12.2017 w naszej szkole przeprowadzona została wśród uczniów oraz kadry pedagogicznej zbiórka pieniędzy pod hasłem ”Mikołaj dla Arturka”. Wydarzenie zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu, natomiast zebrane fundusze przeznaczone zostały na leczenie Artura Kaczora – sześcioletniego mieszkańca Kluczborka, chorującego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec przebywa obecnie w klinice transplantacji szpiku, onkologii  i hematologii dziecięcej ”Przylądek Nadziei” we Wrocławiu, gdzie poddawany jest intensywnej chemioterapii oraz oczekuje na przeszczep szpiku.

Poprzez dobrowolne ofiarowanie nawet niewielkiej kwoty każdy z uczniów i nauczycieli miał szansę w pewnym sensie stać się dla Arturka św.Mikołajem, dając mu nadzieję na wygraną z chorobą i powrót do zdrowia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki!