Konkurs,,Bezpieczny rowerzysta"

15 czerwca 2016r. odbyła się w naszej szkole III edycja konkursu ,,Bezpiecznie na drodze” pod hasłem ,,Bezpieczny rowerzysta” . Konkurs został przygotowany dla uczniów  klas 4  i polegał na sprawdzeniu wiedzy z przepisów ruchu drogowego i umiejętności jazdy rowerem zorganizowanym przez p. Beatę Lewandowską, p Macieja Mielczarka przy współpracy p. Anny Smerd i Renaty Minkus oraz uczniów klasy 5a i 6c.

Akcja miała na celu uświadomienie uczniom, że bezpiecznie na drodze będzie wtedy, gdy będziemy znać i przestrzegać przepisy i zasady ruchu drogowego.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

• w pierwszym etapie po trzech uczniów  z każdej klasy odpowiadało na pytania z zasad i przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy- wybrani uczniowie zaprezentowali jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz jak przeprowadzić sztuczne oddychanie.

I miejsce zajęła klasa 4c w składzie:

Julia Grzybek,
Julian Paszko,

Wiktoria Pośpiech

II miejsce ex aequo  klasa 4a i 4b w składzie:

4a- Aleksandra Ciupke, Adrianna Dowha, Maja Zarucka

4b-  Jagoda Golenia, Martyna Paszek, Natalia Światły

•  W drugim etapie chętni uczniowie na boisku szkolnym zmagali się z praktyczną jazdą na rowerze pokonując wiele przeszkód.
    I miejsce zajęli:
    Maja Zarucka 4a