Jest takie miejsce...

„Jest takie miejsce…”

21.02.br. klasy 4b, 4e, 5c, 6a, 6b, 6c, 6d wybrały się do kina „Bajka” na spektakl Narodowego Teatru Edukacji  im. A.Mickiewicza z Wrocławia  pt. „Teatralne ABC”.

Aktorzy w bardzo zabawny sposób przybliżyli młodym teatromanom pojęcia związane z teatrem i jego historią oraz tajniki sztuki aktorskiej. Omówili zasady kulturalnego zachowania się w miejscach  publicznych oraz pokazali , że należy szanować pracę ludzi teatru. To trudny zawód, szczególnie we współczesnym świecie, gdzie ważne są sprawy materialne, a zapomina się o wrażliwości, szacunku,  uczciwości i empatii.

Uczniom bardzo podobał się spektakl, żywiołowo reagowali  na zapytania aktorów, bili brawo na zakończenie , a to było celem tego przedsięwzięcia.

Natomiast  22.02.br. spektakl pt. „Teatralne potyczki” obejrzały starsze klasy: 7b, 7c, 8a, 8c. W treść sztuki wpleciono fragmenty utworów znanych pisarzy, np. W.Szekspira, Sofoklesa, T.Różewicza, A.Mickiewicza,  J.Słowackiego, S.Wyspiańskiego itd.  Ruch sceniczny, gra aktorska, mimika, kostiumy z epoki, muzyka  wszystko było dopracowane perfekcyjnie i  to spodobało się naszej młodzieży.

Zetknięcie młodego widza ze sztuką  uwrażliwia go na otaczający świat i innych ludzi, dlatego trzeba zachęcasz  dzieci do brania udziału , jak najczęściej, w takich spotkaniach-w spotkaniach z TEATREM!