JASEŁKA 2019

Co to się działo! Co się działo!
Jasełka w naszej szkole.

Tradycyjnie już w naszej szkole uczniowie zaprezentowali w grudniu spektakl bożonarodzeniowy. W tym roku było trochę śmiesznie i trochę strasznie, ale wszystko dobrze się skończyło.
          Narratorki (Natalia Radlok i Ola Włodek) opowiedziały porywającą historię o walce dobra ze złem. Archanioł Michał i Archanioł Gabriel (Wiktoria Pychyńska i Dominika Michoń) odkryli piekielnego szpiega (Kamila Dzierżyńska) w niebie i od tego wszystko się zaczęło... Lucyfer (Natalia Światły) oczywiście wściekł się, że plan przeszkodzenia w narodzinach Syna Bożego nie powiódł się, wymyśla więc co chwilę coś nowego; najpierw wysyła na ziemię Diabła Rokitę (Zuzia Janik), później Heroda (Emilia Marciniszyn). Złego króla próbuje upomnieć Mędrzec (Kuba Modrzejewski), ale na nic. Pastuszkowie (Maja Krawiec i Martyna Lech) przejrzeli zamiary Lucyfera i wspólnie z aniołami przepędzają diabła Rokitę, a Heroda zabiera Śmierć (Marcel Wąsiak). Jednak zanim wszystko dobrze się skończyło, Trzej Królowie (Nikola Pukajło, Maja Niewolińska i Kinga Spurek) musieli zmierzyć się z Ochroniarzami (Kalina Alaszewicz i Filip Mysiura) Heroda, a Święta Rodzina (Ola Ira i Dawid Hołówka) wreszcie była bezpieczna.
Oczywiście wszystko dobrze się skończyło, dobro zwyciężyło zło, a Boża Dziecina mogła się narodzić.
            Spektakl ten był ogromnym przedsięwzięciem. Oprócz aktorów na scenie wystąpił zespół muzyczny pod kierunkiem p. Marleny Oszczypko. Piękne kolędy i pastorałki śpiewali pastuszkowie, aniołki (jeden nawet grał na sakso
fonie! - Hania Mormul): Anna Burdzy, Julia Felusiak, Hania Gnosowska, Wiktoria Gogol, Wiktoria Herian, Patrycja Hołówka, Weronika Karczewska, Anna Kostorz, Eliza Kucharska, Gabriela Mądrzycka, Martyna Paszek, Milena Paszek, Marta Światły, Maja Kropacz.

Dekorację wykonała nieoceniona p. Małgorzata Maciągowska i panowie konserwatorzy. Szczególne podziękowania należą się wszystkim rodzicom, dziadkom zaangażowanym w przedstawienie. Nasi uczniowie dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy!

Zdzisława Rybak