INNA LEKCJA POLSKIEGO

Ostatnio na lekcji języka polskiego omawialiśmy temat związany z opisem przedmiotu. Wymienialiśmy różne kolory, kształty, wielkości, cechy charakterystyczne. To była teoria.

Praktyka składała się z dwóch części . W pierwszej, uczniowie samodzielnie dekorowali wybraną przez siebie kolorową wstążką,  jajka wielkanocne. Wydawać by się mogło, że wszystkie jajka są takie same. W klasie V c były różne, a po udekorowaniu- różnokolorowe.

Te, wykonane przez siebie jajka , dzieci opisywały. Dodatkowe punkty można było zdobyć za bogate nazewnictwo kolorów, bo okazuje się, że dzieci znają bardzo niewiele nazw kolorów.

W pracy panowało skupienie, nawet chłopcom udzieliła się ta atmosfera . Natomiast przy opisie jajek i ich pokazie śmiechu było co niemiara. Takie lekcje dzieci lubią . I one na dłużej zostają im w pamięci.

Bożena Dąbrowska