Finał wojewódzki w XLII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Eliminacje powiatowe LXII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeprowadzone zostały 10.05.2019 r. na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Kluczborku pod czujnym okiem komisji konkursowej

w skład której wchodzili koordynator PZMot, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i nauczycieli opiekunów drużyn.

Naszą szkołę reprezentowały drużyny:

Młodsza grupa wiekowa: 1. Hanna Walendziak 2.Marzena Liśkiewicz 3. Nikodem Kulig
4.
Stanisław Bochenek,

Saulicz Weronika, Kowal Michał (rezerwowi)

Pod opieką  mgr Beaty Lewandowskiej i mgr Macieja Mielczarka

Starsza grupa wiekowa: 1. Maksymilian Szewczyk 2. Michał Pośpiech 3 Michał Jarząb Gąszczak Michał (rezerwowy)

Pod opieką  mgr Michała Lewandowskiego.

O godzinie 11:00 uroczystego otwarcia dokonał Pan Artur Nowak członek zarządu Starostwa Powiatowego w Kluczborku oraz dyrektor PSP z O.I. nr 5 w Kluczborku Pan Marek Tobiasz zwracając, w krótkim przemówieniu, uwagę na znaczenie wiedzy i umiejętności z zakresu ruchu drogowego w życiu codziennym i jej wpływ na bezpieczeństwo na drogach, podkreślając to, że wszyscy w jakiś sposób jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego.

Po wykonaniu wszystkich zadań praktycznych i teoretycznych sędziowie ogłosili wyniki.

W kategorii młodszej grupy wiekowej:

I miejsce zajęła drużyna PSP z O.I. nr 5 w Kluczborku

II miejsce zajęła drużyna PSP nr 1 w Wołczynie

III. miejsce zajęła drużyna PSP z Bogacicy

W starszej grupie wiekowej:

I miejsce zajęła drużyna gimnazjalistów PSP z O.I. nr 5 w Kluczborka

II miejsce zajęła drużyna uczniów PSP w Bogacicy

Najlepszym zawodnikiem zawodów został uczeń Domagała Kacper  PSP nr 1 z Wołczyna.

Zwycięskie drużyny reprezentowały Powiat Kluczborski w eliminacjach wojewódzkich
XLII Ogólnopolskiego Turnieju BwRD, które przeprowadzono 25.05.2019 r. w Nysie.

W Nysie spotkały się drużyny ze wszystkich powiatów województwa opolskiego. W obydwu kategoriach wiekowych startowało dwadzieścia drużyn.
Nasi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych zajęli VII miejsce drużyna gimnazjalistów i VI miejsce młodsza drużyna. Gratulacje.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów naszych uczniów, opiekunom, zespołowi sędziowskiemu, sponsorom, dzięki którym mogliśmy nagrodzić zawodników. Byli to: Starostwo Powiatu Kluczborskiego, Gmina Kluczbork referat przeciwdziałania uzależnieniom, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Kluczbork, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnym nr 5 w Kluczborku.

Wszystkim, zawodnikom gratuluję sukcesów, a sponsorom i współorganizatorom serdecznie dziękuję za współpracę.
Michał Lewandowski sędzia główny, koordynator PZMot turnieju BRD i opiekun starszej drużyny gimnazjalnej PSP z O.I. nr 5 w Kluczborku.