Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek

15 i 22 października 2018 r. w naszej szkole w ramach,,Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek"  odbył sie turniej dla klas 4,5,6 oraz  klas 7, 8 i 3 Gimnazjum w którym uczniowie realizowali  zadania z konstrukcji i programowania robota LEGO MINDSTORMS EV3. Poszczególne klasy wykonywały również prace plastyczne i modele robotów  pod hasłem ,,RoboPiątek".
W tych dniach na zajęciach informatyki uczniowie naszej szkoły uczyli się  kodowania na stronie studio.code.org.

Na poziomie klas czwartych I miejsce zajęła klasa 4b, w klasach piątych I miejsce zajęla klasa 5d, a w klasach szóstych I miesce klasa 6b.
Wyrożnione zostały prace praktyczne klasy 4a oraz uczniów klasy 6a i 4e - Karoliny Śliczny, Dawida Gwozdeckiego, Dominika Mykity,Pawła Gasińskiego, Szymona Bobko i Krzysztofa Walkowicza.

W grupie klas 7,8 i 3 gimnazjum I miejsca zajęły: 7c, 8a i 3a.

​Organizatorami akcji byli nauczyciele Informatyki B. Lewandowska, M. Lewandowski, M. Mielczarek