ERASMUS+ KA101 EDUKACJA SZKOLNA

 

MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ

Program operacyjny WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ 2014-20 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej

Projekt p.t. „Z angielskim od pierwszaka do nastolatka.”

Nr umowy : POWERSE- 2018-1-PL01-KA101-048843

Termin: 17.12.2018 – 16.01.2020

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Emilii Plater w Kluczborku

 

Kwota dofinansowania: 71 953,37

Koordynator: Anna Tworkowska

Opiekun projektu: Katarzyna Głowacka FRSE

            Nasza szkoła stara się być szkołą dobrą, rzetelnie przygotowującą do dalszej edukacji i jednocześnie przyjazną uczniom, wspierającą rozwój naszej kadry, również po to, aby poszerzać ofertę edukacyjną. Reforma edukacji spowodowała, iż część nauczycieli musiało zmierzyć się z nauczaniem najmłodszych dzieci, od 7 roku życia, nie mając żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Dlatego też zdecydowaliśmy się aplikować do programu Erasmus+, aby mieli oni szansę rozwinąć swoją wiedzę, umiejętności i metody pracy, biorąc udział w różnorodnych szkoleniach zagranicznych.

Wszystkie szkolenia odbyły się na Malcie, w szkole ETI- Executive Training Institute. Nauczyciele wzięli udział w szkoleniach w lipcu i sierpniu 2019.

1. Trzy osoby (Bogusława Golnik, Janusz Grudziński i Zofia Wietrzyk) wzięli udział w dwutygodniowych szkoleniach językowych Fluency and English Language Development for Educational Staff. Każde z nich po wstępnym sprawdzeniu poziomu znajomości języka angielskiego, zostało zakwalifikowane do odpowiedniej dla siebie grupy.

2. Dwie osoby (Anna Kędzia-Lech i Anna Tworkowska) wzięły udział w dwutygodniowym szkoleniu metodycznym z zakresu metodyki nauczania języka angielskiego w klasach młodszych szkoły podstawowej p.t. The Playground Classroom – Methodology for Primary School.

3. Jedna nauczycielka (Katarzyna Paluch) uczestniczyła w dwutygodniowym szkoleniu dla nauczycieli uczących w starszych klasach szkoły podstawowej p.t. Methodology Revisited Revitalised Renergised Language Teaching Methodology.

Dzisiaj już wszyscy zakończyliśmy swoje szkolenia i jesteśmy gotowi, aby wdrażać nowopoznane techniki i metody pracy na naszych lekcjach oraz w różnego rodzaju działaniach pozalekcyjnych. Oto co planujemy zrobić przed zakończeniem projektu:

1. Pani Zofia Wietrzyk w swojej klasie Ia wdroży innowację z języka angielskiego, która powstała dzięki jej udziałowi w projekcie. Przygotuje również zajęcia otwarte dla rodziców, podczas których pokaże, w jaki sposób wdraża język angielski na swoich lekcjach.

2. Pan Janusz Grudziński w klasie VIIc przeprowadzi zajęcia z pierwszej pomocy w języku angielskim oraz w kasach VIa i VIc będzie stopniowo wprowadzał słownictwo z dyscyplin sportowych po angielsku.

3. Pani Bogusława Golnik przygotuje prezentację o Malcie i szkoleniu, w którym brała udział i przedstawi ją na posiedzeniu Rady Pedagogicznej. Przygotuje również różnorodne lekcje z elementami języka angielskiego na temat Malty i jej historii.

 

4. Wszyscy uczestnicy przygotują Dzień Europejski dla całej szkoły.

 

 

Naszym celem jest, aby dzięki nowoczesnym metodom, które poznaliśmy na szkoleniach, nasze lekcje stały się bardziej atrakcyjne. Aby każdy uczeń zdobywał wiedzę z przyjemnością, aby zdobył nie tylko encyklopedyczną wiedzę, ale również nauczył się krytycznego myślenia, rozwinął swoje kompetencje językowe i kluczowe. Pragniemy, aby nasi uczniowie czynnie uczestniczyli w różnorakich projektach krajowych i międzynarodowych, aby nawiązali współpracę z uczniami z innych krajów. Udział w takich projektach da im w przyszłości większe szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy w krajach UE.

drukuj
powrót