Dzień Ziemi

12 maja 2017 roku w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w obchodach  Dnia Ziemi pod hasłem  ,,W kierunku natury”
 Uczniowie   realizowali zaplanowane zadania pod opieką wychowawców i nauczycieli. Zajęcia odbyły  się  w szkole i w terenie.  Uczniowie  wykonali; plakaty na temat ,,Mówiące krany’’, ,,Hasło ekologiczne’’ Alfabet Ekologii.
   Podczas zajęć terenowych uczniowie pod opieką nauczycieli, pracowali  zgodnie z  instrukcją zadań .Dzieci poszukiwały pomniki przyrody ożywionej, zaznaczały je na planie naszego miasta . Podczas spaceru dzieci obserwowały, jak przyroda budzi się do życia.

Uczennice z klasy Vc Maja Krzyżanowska, Lena Nakonieczna, Aleksandra Kwiecień, Katarzyna Kupzok przygotowały zadania do realizacji w terenie.

Na apelu został odczytany list do uczniów;

Chcieliśmy zachęcić  Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Do tego, żebyście  wyszli ze szkoły, wyszli z domu i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku.
Szczególnie zasiedziałym w betonie mieszczuchom chcemy przypomnieć ( a młodszym pokazać), że czas spędzony w lesie czy na łące nie jest czasem zmarnowanym, szczególnie jeśli damy sobie możliwość faktycznego bycia z Przyrodą a nie tylko w jej otoczeniu. W tym celu warto wyłączyć telefony, tablety, mp4, schować książki czy gazety, a nawet przestać na chwilę rozmawiać. Warto usiąść lub położyć w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, zasłuchać się i zapatrzeć. Poobserwować mrówki, zbadać fakturę liści, zrobić to, czego zwykle nie robimy, nawet podczas niedzielnego spaceru w parku.