Dzień Ziemi

22 kwietnia 2016 roku w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w obchodach  Dnia Ziemi pod hasłem ,, Czyste środowisko, najlepsze uzdrowisko’’.
 Uczniowie   realizowali zaplanowane zadania pod opieką wychowawców i nauczycieli. Zajęcia odbyły  się  w szkole i w terenie.  Uczniowie  wykonali; plakaty na temat ,,Mówiące krany’’, ,,Hasło ekologiczne’’, ,,Alfabet Ekologii", ,,Zaproszenie dla rodziców", aby zachęcić ich do wspólnego tworzenia ekologicznego domu. Wyznaczone grupy rozwiązywały logogryf  zakupowy trudniejszy lub łatwiejszy.

Podczas zajęć terenowych uczniowie pod opieką nauczycieli, pracowali  zgodnie z  instrukcją zadań. Dzieci poszukiwały pomniki przyrody ożywionej, zaznaczały je na planie naszego miasta. Podczas spaceru dzieci obserwowały, jak przyroda budzi się do życia. Na zakończenie, uczniowie wraz z nauczycielami podsumowali zadania, które wykonywali w grupach.
            Ta forma zajęć została pozytywnie oceniona przez uczniów, którzy poprzez zabawę też zdobyli wiedzę i nowe umiejętności.  W opisanych działaniach zostały zrealizowane treści z podstawy programowej z matematyki, przyrody, języka polskiego, techniki, informatyki, wychowania fizycznego.