DRZEWKO PRZYJAŹNI

2 czerwca br. w sobotę grupa uczennic z kl.6c wraz z wychowawcą pojechała do zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Lasowicach Małych, aby spotkać się kolejny raz z kolegami i koleżankami i posadzić Drzewko Przyjaźni.

Były zabawy, gra w piłkę siatkową, jazda na rowerze oraz słodki poczęstunek. Następnie dziewczęta z naszej szkoły wraz z przyjaciółmi zasadzili w ogrodzie jabłonkę, nazwano ją „Lolek”. Wcześniej odbyły się jawne i demokratyczne wybory na nazwę.

Kolejne spotkanie odbędzie sie jesienią, kiedy na drzewku pojawią się owoce. Zostaliśmy na nie zaproszeni.

Dzieci i opiekunowie ośrodka bardzo podziękowali za przekazane fundusze uzyskane ze sprzedaży ciastek i babeczek w naszej szkole. Dzięki tej inicjatywie, zaangażowaniu i przedsiębiorczości uczniów, chęci pomocy innym okazało się, że wśród młodych ludzi są i tacy, którzy nie są obojętni na los innych i robią coś bezinteresownie. Brawo!

Szkolny Rzecznik Praw Ucznia