Ciekawa lekcja w terenie

2 października br. klasy 7b i7c wraz z paniami: Joanną Sierakowską, Urszulą Baron-Gochą i Anną Gulką wybrały się na wycieczkę do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Pogoda nie dopisała, ale ścieżka edukacyjna, którą wędrowały dzieci była bardzo interesująca. Panie przewodniczki opowiadały o lesie i jego mieszkańcach. Szukano: liści i nasion, rozpoznawano różne gatunki drzew i krzewów, zaznajomiono się z zasadami panującymi w lasach: „My ludzie jesteśmy gośćmi, a zwierzęta zaprosiły nas do swojego domu”

Uczniowie zobaczyli także regionalną izbę pamięci, którą stworzyli okoliczni mieszkańcy. Czego tam nie było: stare pralki, aparaty fotograficzne, urządzenia codziennego użytku, pamiątki z czasów Ii wojny światowej itp.

W siedzibie SPK uczestnicy wycieczki zobaczyli niezwykle ciekawy film o faunie i florze naszych lasów, łąk i pól. Na koniec ogrzano się przy ognisku i  upieczono kiełbaski.

Jednak najważniejsze to miło spędzony czas na łonie natury z kolegami i koleżankami. Śmiech, zabawy, rozmowy, śpiew, integracja to najistotniejsze aspekty tego wyjazdu. Polecamy!