Akcja prozdrowotna ,,Trzymaj formę"

Akcja prozdrowotna 5x dziennie warzywa i owoce pod hasłem ,,Trzymaj formę”  odbyła się 22 listopada 2017r.
Jest przeprowadzana w naszej szkole od 2003 roku. Uczniowie chętnie uczestniczą w realizacji zadań  o charakterze prozdrowotnym.

Uczniowie klas I-VII przygotowali prace, które można było podziwiać na wystawie w holu głównym;

• ,,Roboty” z warzyw i owoców
  • Kosze z owocami ( stroik owocowo-warzywny)
  • ,,Najładniejszy kwiat’’ -wykonany z owoców i warzyw
  • Dekoracje przestrzenne- Warzywa i owoce-  koloru czerwonego, koloru zielonego koloru żółtego
  • Plakaty- o różnorodnej tematyce;
  • Jedz owoce i warzywa zielone
  • Jedz owoce i warzywa żółte
  • Jedz owoce i  warzywa czerwone
  • Co jeść, jak jeść, kiedy jeść
  • Jaka jest zdrowa dieta dla nastolatki i nastolatka?

Ozdobą korytarzy szkolnych są w/w prace jak również te, które uczniowie wykonali w ramach konkursu plastycznego ,,Miodowa kraina”.

Ponadto w klasach odbyły się pogadanki na temat piramidy zdrowia, spożywania II śniadania. Natomiast na  sali gimnastycznej dla klas III odbył się Turniej o złotą pszczołę.

Uczniowie brali też udział w konkursie Trzymaj formę-odpowiadali na pytania związane z wartościami odżywczymi warzyw i owoców (również w języku angielskim.) Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe. W tym dniu na lekcjach informatyki dzieci rysowały w edytorze grafiki warzywa i owoce oraz podpisywały ich nazwy w języku polskim i angielskim a także zawartość witamin.

Podsumowaniem dnia akcyjnego był program artystyczny, z udziałem uczniów klas I- VII oraz szkolnego chóru.