AKADEMIA 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  101 rocznicy odzyskania Niepodległości. Uczestniczyli w niej dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie. Pan dyrektor w swoim wystąpieniu powiedział, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków, podziękował uczniom  i nauczycielom za przygotowanie akademii.

W części artystycznej chór szkolny zaśpiewał wiązankę pieśni patriotycznych .Wiersze recytowali uczniowie z klasy 3c: Malwina Wnęk, Roksana Gasińska, Alicja Matysiak, Nikola Matusiak, Sara Hofman.

Klasa 7b wprowadziła wszystkich w nastrój wydarzeń z tamtych czasów przedstawiając historię Polski i jej trudną drogę do odzyskania Niepodległości.
Wystapili: Amelia Wojcieszak, Patrycja Hołówka, Marzena Liśkiewicz, Kinga Paszek, Anna Burdzy, Aleksandra Młynarczyk ,Paweł Dreczka, Mateusz Kamiński, Michał Kowal ,Filip Duda, Rafał Jędrysiak, Braian Pawłowicz ,Hannna Walendziak, Maksymilian Maziarz.
Na zakończenie akademii Emila Marciniszyn, Martyna Paszek, Gabriela Mądrzycka i Dominika Michoń wykonały piosenkę pt. „Miasto-44”.

Akademię przygotowały: Bożena Kalitan, Barbara Kłonowska, Marlena Oszczypko, Magdalena Krupicka ,Halina Frąsiak- Czumałowska.