100 pozdrowień na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę obchodzone było w naszej szkole w różnych formach. Jedną z nich była  ogólnopolska akcja 100 pozdrowień na 100- lecie odzyskania niepodległości, w której wzięły udział klasy 4 b, 5a, 5 c i 3 a gimnazjum. Akcja polegała na wyborze stu szkół w całej Polsce i wysłaniu im pozdrowień związanych tematycznie z rocznicą. Wybrano szkoły i wysłano pozdrowienia, a do naszej szkoły zaczęły spływać pocztówki z całej Polski, czasem z zupełnie nieznanych miejscowości. Kartki były bardzo różne, od oryginalnych, poprzez zdjęcia aż do własnoręcznie robionych. Celem akcji było uczczenie rocznicy , ale też i rozpoczęcie wymiany korespondencji. Bo najczęściej na jednej pocztówce się nie skończyło i uczniowie piszą do siebie nadal. Efekty akcji można oglądać w holu szkoły naprzeciw świetlicy. To była radosna i  pouczająca akcja.

Bożena Dąbrowska