Teatr do piękna sprawa!

24 i 25.09.2019r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Kinie „Bajka” dwa spektakle teatralne „Pan Twardowski” oraz „Zemsta” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
Przepiękne stroje z epoki, muzyka, scenografia, a przede wszystkim gra aktorska na wysokim poziomie sprawiły, że odbiór tych dzieł przez nasze dzieci i młodzież był naprawdę zaskakujący.
Wszystkim bardzo podobał się Twardowski, który pokazał, że warto naprawiać swoje błędy i pomagać innym. Natomiast w „Zemście” Aleksandra Fredry najzabawniejszą i najbardziej oklaskiwaną postacią był Papkin. Jednak najwięcej emocji wzbudził występ ucznia kl.7c Adama Habrajskiego, który został zaproszony, aby zagrać w jednej ze scen.
      Takie doświadczenie na pewno zostanie w pamięci wszystkich młodych widzów, bo przecież spotkanie ze sztuką to naprawdę piękna sprawa.

Urszula Baron-Gocha