SPOTKANIE Z SYBIRAKAMI - ŻYWA LEKCJA HISTORII

12 listopada 2019 roku uczniowie klasy VII b spotkali się z członkami Związku Sybiraków w Kluczborku. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Tatjana Rutkowska - Prezes Związku Sybiraków, Koła Terenowego w Kluczborku, Pani Zuzanna Majak oraz Państwo Bronisława i Roman Pastwińscy.

Celem spotkania było przekazanie uczniom wiedzy na temat masowej deportacji Polaków na Sybir podczas II wojny światowej.
Zaproszeni goście przedstawili tragiczne doświadczenia, których doświadczyli na zesłaniu. Spędzili tam swoje dzieciństwo, stracili tam swoich najbliższych i powrócili do kraju dopiero po zakończeniu II wojny światowej. Pani Zuzanna Majak wróciła w 1949 roku z Nowej Zelandii.

Spotkanie stało się piękną i żywą lekcją historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
Spotkanie zorganizowała nauczycielka historii p. Bogusława Golnik