RYMcerze w naszej szkole

W czwartek – 24 października 2019 roku młodzież klas szóstych, siódmych i ósmych uczestniczyła w niecodziennym wydarzeniu. Naszą szkołę odwiedzili „RYMcerze” – artyści, którzy propagują projekt profilaktyczny NIE ZMARUJ SWOJEGO ŻYCIA. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE).

Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć.

Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu”. Na zakończenie ochotnicy wyszli na środek i spróbowali swoich sił ujawniając swoje talenty.
Dziękujemy teamowi RYMcerze za tchnienie w uczniów nowej motywacji do nauki, do pracy nad rozwijaniem swoich talentów, do… ogólnego progresu w swoim życiu. Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że do zobaczenia.