ROK SZKOLNY 2019 / 2020

• SZKOLNY KONKURS KULINARNY - "Master Chef Junior"

MAMY TO!!!
    😃😃😃
    MISTRZOWIE W SZKOLNYM KONKURSIE KULINARNYM "MASTER CHEF JUNIOR"

I miejsce Miłosz S. z kl. III b
    II miejsce Mikołaj G. z kl. II a
    III miejsce Nina D. z kl.III b oraz Helena S. z kl.III c

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z naszymi MISTRZAMI KULINARNYMI!
    BRAWA!!!
    👏👏👏👏👏

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów kulinarnych!
    👍👍👍😃😃😃👏👏👏

Cieszymy się, że konkurs się podobał.
    O czym świadczy podziękowanie od jednego z uczestników - Mikołaja z mamą.

DZIĘKUJEMY!!!
    ❤️❤️❤️

Organizator: Katarzyna Perniok

• 10_Wojciech_Palen_3b_m[1].jpg

KARTKA DLA MEDYKA

Nasza szkoła przyłącza się do OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI - #KARTKADLAMEDYKA

Akcja polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki / rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. W taki sposób możemy okazać im wdzięczność za trud i poświecenie,jednocześnie zapewnić ich o Naszym wsparciu, szacunku dla tego co dla nas wszystkich robią.

Lekarze, Pielęgniarki, Ratownicy, Laboranci, Salowe, Farmaceuci...
    Stoicie na pierwszej linii frontu w walce z nieznanym wrogiem. Toczycie bitwę z koronawirusem o nasze zdrowie i życie.
    DZIĘKUJEMY WAM za trud i poświęcenie!!!!
    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

• INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA I CZYSZCZENIA MASKI

• Maseczki Pani Kasi!

Pani Katarzyna Perniok, dołączyła do społecznej akcji pn. „Kluczborskie krawcowe szyją dla służby zdrowia”, której celem jest szycie maseczek dla przychodni, szpitali, domów pomocy społecznej i wielu innych potrzebujących osób.
    Pani Kasia nagrała krótki filmik, w którym prezentuje jeden ze sposobów uszycia maseczki.
    Chętni uczniowie (również Ci, którzy nie mają w swoim planie lekcji  techniki) mogą wykonać taką maseczkę w domu.
    Uczniowie, którzy uszyją maseczkę, prosimy aby skontaktowali się za pośrednictwem Librusa z Panią Katarzyną Perniok.
    Zachęcamy smiley

• Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEZ)

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEZ), które zostało utworzone w 2017 r. przez Instytut Żywności i Żywienia, udostępniło materiały do wykorzystania w realizacji treści z zakresu edukacji zdrowotnej.

Na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej www.ncez.pl zamieszczone są materiały na temat żywienia dzieci i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy) oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i kampaniach edukacyjnych kierowanych do rodzin i szkół.

W ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia powstało także Centrum Dietetyczne Online (CDO), czyli bezpłatna internetowa poradnia dietetyczna, do której dostęp jest możliwy poprzez stronę internetową www.poradnia.ncez.pl

Za pośrednictwem CDO każda osoba może skorzystać z profesjonalnej konsultacji dietetycznej. W konsultacjach mogą brać udział rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom prawidłowy sposób odżywiania, zmienić niewłaściwe nawyki żywieniowe czy zastosować dietoterapię w przypadku nadwagi i otyłości.

Informację o Narodowym Centrum Edukacji Żywieniowej oraz Centrum Dietetycznym Online uznajemy za ważną ze względu na problematykę, której dotyczy, jak również ze względu na umożliwienie nauczycielom realizującym treści nauczania z zakresu edukacji zdrowotnej wykorzystania udostępnionych zasobów edukacyjnych.

Zadaniem szkoły jest kształtowanie postaw prozdrowotnych uczniów, w tym ugruntowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu się[1].  Realizacja tego zadania oparta jest głównie na ustalonych w podstawie programowej celach kształcenia i treściach nauczania z zakresu edukacji zdrowotnej.

Poniżej przekazujemy również linki do dokumentów:

Pismo do dyrektorów szkół w sprawie Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej

Ulotka Centrum Dietetyczne Online

Łączę wyrazy szacunku

Alina Teresa Sarnecka

Departament Podręczników, Programów i Innowacji

• IMG-20191025-WA0000.jpg

Udział w konferencji - "Zdrowie jako wartość i zasób"

Koordynator zespołu ds. PROMOCJI ZDROWIA p. Katarzyna Perniok, uczestniczyła w bardzo ciekawej konferencji pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły "Zdrowie jako wartość i zasób".

• 10[23].jpg

AKCJA PROZDROWOTNA - "5 X DZIENNIE WARZYWA I OWOCE"

26 listopada br. już po raz XVI podsumowaliśmy akcję ogólnoszkolną poświęconą zdrowemu trybowi życia. Głównymi celami tego dużego przedsięwzięcia było promowanie aktywności ruchowej oraz zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem klas młodszych.

• 1[35].jpg

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - PIERWSZA POMOC

DZIEŃ OTWARTY w naszej szkole odbył się we wtorek 26 listopada 2019 r.
    Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla przyszłych pierwszoklasistów, były również zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, które poprowadziła p. Katarzyna Perniok i p. Alicja Marciniak

Przedszkolaki mają ogromną wiedzę nt. pierwszej pomocy. BRAWO!